Pre vaše väčšie pohodlie používame na stránke cookies. Prezeraním našej stránky súhlasíte s ich používaním a ukladaním do prehliadača.

Katalóg produktov

Naše predajne

Naše predajne

Nájdete nás v novej predajni, oproti nemocnici, vedľa tržnice. Tešíme sa na vašu návštevu

Zľavnené produkty

Máme v ponuke veľký výber lyžiarskych palíc, ktoré sa medzi sebou odlišujú hlavne materiálom, gripom a krúžkom. Ale hlavným kritériom pre výber lyžiarskych palíc je dĺžka. ...

Dĺžku palice, ktorá je vhodná práve pre vás zistíte pomerne jednoducho. Stačí chytiť palicu obrátene pod krúžkom (rukoväť máte na zemi) a predlaktie s ramenom by mali tvoriť pravý uhol.

I keď ste „iba“ rekreačný lyžiar a vyberiete si vhodnú dĺžku, môžete si kúpiť aj drahšie palice. Záleží to len od toho, koľko ste za lyžiarske palice ochotný utratiť.

 

Palice sa vyrábajú z rôznych materiálov ako je napríklad karbón, zycral, dural... Palice vyrobené z karbónových vlákien, sa vyznačujú nízkou hmotnosťou a vynikajúcou tuhosťou. Poskytujú perfektnú stabilitu aj vo väčších rýchlostiach a na náročnejších svahoch. Zycralové palice tiež patria medzi tvrdšie palice, čím sa odlišujú od duralových.

Na základných duralových modeloch (PURSUIT BLACK) je zvyčajne použitý jednoduchý grip s nylonovým remienkom. Ale v ponuke palíc značky Rossignol nájdete aj napr. palice PURSUIT 70 s dvojzložkovým gripom, alebo s novinkou na trhu -VAS GRIPOM použitým na paličkách P90 ALU VAS GRIP. Technológia VAS GRIP spočíva v tom, že grip je dutý kvôli nižšej hmotnosti a na paličke je uchytený pomocou elastomerických inzertov, ktoré tlmia vibrácie a poskytujú vyšší komfort. Alebo vás možno zaujmú palice so štýlovými rukoväťami potiahnutými pravou kožou a s remienkom s kožušinkou - UNIQUE CARBON.

Veľkosť krúžku závisí od terénu, v ktorom lyžujete. Pre lyžovanie hlavne na upravených svahoch sú vhodné skôr malé krúžky, a naopak pri jazdení v hlbšom snehu oceníte skôr väčší priemer krúžkov.

Treba mať na pamäti, že tieto rady majú predovšetkým informatívny charakter, slúžia vám na priblíženie problematiky výberu dĺžky lyží a lepšej orientácie. Pokiaľ máte akékoľvek dotazy, neváhajte sa obrátiť na nášu zákaznícku podporu alebo navštívte našu predajňu MARKIŠPORT. Prajeme vám správnu voľbu.